Jak pielęgnować włosy naturalne? – Hair Lux

Instrukcja tekstowa i poradniki wideo

 

Poniżej znajduje się instrukcja tekstowa okraszona filmami instruktażowymi z naszego oficjalnego kanału na YouTube. Aby pobrać wersję do druku, kliknij tutaj!

 

Sprzedajemy włosy naturalne najwyższej jakości: słowiańskie, europejskie, brazylijskie. Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność zakupionej peruki, toppera, lub innego produktu z włosów naturalnych, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

 

Mycie: Przed myciem należy – zaczynając od końców – starannie rozczesać włosy szerokim grzebieniem lub specjalną szczotką do włosów przedłużanych z włosiem dzika i rozczesywaczem. Pamiętaj, aby nie czesać bezpośrednio po bazie, nie szarpać włosów, oraz aby wszystkie spinki w topperze lub peruce były zapięte.

Włosy możesz myć w umywalce lub w miednicy. Wykonaj roztwór z szamponu i ciepłej (ale nie gorącej!) wody (łyżka szamponu na 2–2,5 litra wody). Włóż topper, perukę do roztworu i myj delikatnymi ruchami gładzącymi – nie wykonuj okrężnych ruchów, gdyż może to splątać i uszkodzić włosy. Umyj też wnętrze (bazę) peruki, toppera. Nie pozostawiaj produktów z włosów naturalnych w wodzie na dłuższą chwilę.

Płukanie: Płuczemy delikatnie, od góry do dołu, delikatnym strumieniem ciepłej (ale nie gorącej!) wody.

Pamiętaj, że włosy naturalne topperów i peruk potrzebują odpowiedniego nawilżenia, ponieważ są pozbawione naturalnego łoju, który wytwarza skóra głowy.

 

Maska: Nałóż maskę po długości włosów – omijając bazę toppera, peruki (nakładanie maski na samą górę może poluzować supełki i spowodować wypadanie włosów). Pozostaw maskę na włosach na 2–3 minuty i nie dłużej! Możesz również wykonać roztwór wody z maską (łyżka maski na 2–2,5 litra wody) i zamoczyć w nim włosy, pamiętaj by nie zamaczać bazy. Trzymaj w roztworze przez 2–3 minuty i nie dłużej!

Płukanie: Spłucz dokładnie, tak samo jak wcześniej: delikatnym strumieniem ciepłej, ale nie gorącej wody, do momentu aż z włosów przestanie lecieć piana. Jest to bardzo ważny etap. Przy niedokładnym spłukaniu kosmetyków, po wyschnięciu na włosach może pojawić się tłusty film, przez co włosy będą obciążone i będą wyglądały na nieświeże.

 

Suszenie: Perukę, topper odsącz z nadmiaru wody przy użyciu ręcznika. Następnie – zaczynając od końców – delikatnie rozczesz szerokim grzebieniem. Na tym etapie możesz też ustawić przedziałek. Pozostaw perukę, topper na stojaku, do wyschnięcia, w ciepłym i suchym pomieszczeniu (zwykle trwa to ok 8–12 godzin). Oczywiście możesz ją od razu wysuszyć suszarką, ale pamiętaj, że tak jak w przypadku naszych własnych włosów każde źródło ciepła niszczy naturalny włos. Włosy będą się puszyły, stracą połysk, staną się matowe i wysuszone. Na wilgotne włosy możesz nałożyć olejek z jedwabiem Silky Drops marki GOLD, który będzie również chronił przed wysoką temperaturą podczas stylizacji.

 

Mycie peruki, toppera, bądź innego produktu z włosów naturalnych:

 

 

Ustawianie przedziałka:

 

Modelowanie: Po samoistnym wyschnięciu włosy będą nieco napuszone. Jest to normalne zjawisko. Jeżeli chcesz, aby włosy były wygładzone, takie, jak po zakupie, użyj prostownicy. Pamiętaj, aby jej temperatura nie przekraczała 150–160°C. Jeżeli po ostatnim myciu nie był użyty olejek GOLD Silky Drops na wilgotne włosy, możesz zastosować go teraz, przed stylizacją – na suche.

Włosy można również kręcić na lokówce. Zasada taka jak przy prostowaniu – temperatura lokówki 150–160°C. Nie należy używać lokówek automatycznych.

 

Prostowanie peruki, toppera, bądź innego produktu z włosów naturalnych:

 

 

Modelowanie grzywki peruki, toppera, bądź innego produktu z włosów naturalnych:

 

Uwagi dodatkowe: Nasze włosy zastępcze myjemy raz w tygodniu, zapewni to świeży i zdrowy wygląd fryzury.
Używaj kosmetyków nawilżających rekomendowanych przez nasz salon. W naszym sklepie posiadamy wszystkie
kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji.
Do włosów naturalnych marki Hair Lux rekomendujemy zastosowanie produktów GOLD, a do włosów
naturalnych marki Gisela Mayer zalecamy użycie kosmetyków producenta Gisela Mayer.

Nie zalecamy kąpieli w morzu lub chlorowanej wodzie. Jeżeli musisz – spinaj włosy, aby ich nie zamoczyć, a po
kąpieli koniecznie umyj włosy. Słona lub chlorowana woda w połączeniu ze światłem słonecznym jest skrajnie
destrukcyjna dla włosów.

Rekomendowane produkty do stylizacji naszych produktów znajdziesz w zakładce Akcesoria (kliknij tutaj!).

 

Jak korzystać z olejka GOLD:

 

Utrwalanie fryzury: Nie zalecamy tapirowania, możesz używać lakierów do włosów, ale nie zbyt dużo i za często. Po zastosowaniu lakieru nie możesz ponownie prostować włosów, dopiero po kolejnym myciu. 

Nie należy używać metalowych wsuwek. Mogą one spowodować ubytki w bazie, oraz zniszczyć strukturę włosa. Należy unikać upinania włosów zawsze w tym samym miejscu, ponieważ może to miejscowo uszkodzić włosy. Zabronione jest używanie szamponów lub masek leczniczych i ziołowych.

 

Sen: Sugerujemy nie spać w topperze lub peruce – wtedy posłuży nam dłużej, a nasza głowa będzie odpoczywać w nocy. Jeżeli masz taką konieczność, zawsze przed pójściem spać starannie rozczesz włosy i zapleć w luźny warkocz, zapobiegnie to tworzeniu się kołtunów i filcowaniu włosów.

 

Wymiana spinek clip in:

 

Zmiana koloru włosów: Nie zalecamy rozjaśniania rozjaśniaczem lub agresywnej koloryzacji. Nasza firma świadczy usługi fryzjerskie wykonywane na topperach oraz perukach. Zatrudniamy doświadczone fryzjerki, gwarantując właściwie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg. W celu dokonania wszelkich personalizacji w naszym salonie prosimy o kontakt. Dostępne metody kontaktu znajdziesz na www.hairlux.pl/kontakt. Dokonanie koloryzacji we własnym zakresie jest na wyłączną odpowiedzialność klienta.

Podsumowując: to, jak długo będziesz cieszyć się piękną i zdrową fryzurą zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Średni czas użytkowania peruki lub toppera z włosów naturalnych to 6–24 miesięcy.

Sprzedający oświadcza, że gwarancja jest wyłączona w przypadku gdy Klient używa Produktu niezgodnie z jej przeznaczeniem lub instrukcją, w tym dokonuje w sposób nienależyty lub nieodpowiedni stylizacji lub koloryzacji toppera, peruki bądź innego produktu.

Uwaga! Zobacz też: zasady zwrotów produktów Hair Lux (kliknij tutaj!).

 


Dziękujemy za przeczytanie instrukcji!

Masz więcej pytań o peruki i toppery? Odwiedź zakładkę Najczęściej zadawane pytania (kliknij tutaj!).

 

Pozdrawiamy 🥰

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium