Rodzaje włosów

Każda z nas marzy o tym, aby podobać się sobie oraz swojemu otoczeniu. Chcemy przy tym wyglądać naturalnie. Kupując włosy zastępcze pragniemy, aby były dopasowane idealnie. Pod względem zarówno koloru, jak i  struktury włosa. Niezależnie od tego czy wybierzecie, topper, perukę, czy doczepiany kucyk, najważniejsze jest, abyście czuły się piękne.

W naszym sklepie oferujemy kilka rodzajów włosów. Ale czym one się różnią?

Włosy możemy podzielić przede wszystkim na włosy naturalne i syntetyczne.

Włosy syntetyczne, imitują nasze naturalne włosy, po umyciu nie trzeba ich stylizować, są gotowe do noszenia. Niestety, włosy syntetyczne będą szybko mechaciły się na końcach, poprzez ocieranie się o nasze ubranie, czy kark. Należy jest często rozczesywać. 

Niektóre modele peruk będą z włosia odpornego na wysoką temperaturę, oznacza to, że dodatkowo możemy je kręcić lub prostować. W naszej ofercie znajdą się również takie modele, które nie są odporne na wysoką temperaturę. W instrukcji pielęgnacji dołączonej do danego produktu, znajdziecie informację czy włos jest termoodporny, czy nie. 

Istnieje możliwość regeneracji włosów syntetycznych, jeśli włos jest termoodporny.  

 

Włosy naturalne to włosy ścięte z czyjejś głowy. Aby stworzyć topper, czy perukę potrzeba włosów od 2-3 osób. 

W naszym sklepie wyróżniamy włosy:

Słowiańskie: Są to najwyższej jakości włosy, ścięte z głowy kobiet z krajów słowiańskich, np. Polska, czy Ukraina. Charakteryzują się one dużą miękkością, połyskiem i są one bardzo cienkie. Włosy słowiańskie zazwyczaj są nie koloryzowane, co świadczy o ich unikalności. Mogą zmieniać swój odcień pod wpływem światła. Zbliżone są one strukturą do dziecięcych włosów. 

Europejskie: najczęściej spotykane włosy w naszym salonie, są one grubsze od włosów słowiańskich, mogą się puszyć. Włosy europejskiej bardzo często poddawane są koloryzacji. 

Brazylijskie: Włosy brazylijskie są zwykle grubsze od włosów europejskich, bardziej lejące, ale miękkie w dotyku. Brazylijskie włosy nie puszą się tak łatwo jak inne rodzaje ze względu na swoją wagę.

 

Co oznacza pojęcie włosy virgin?

Włosy dziewicze to włosy dowolnego pochodzenia, które są całkowicie wolne od jakiejkolwiek obróbki. Oznacza to, że włos nie jest w żaden sposób barwiony ani poddawany obróbce chemicznej. Dziewicze włosy są niezwykle drogie, zwłaszcza w jaśniejszych kolorach i różnych teksturach. 

Pamiętajcie, że włosy naturalne będą reagowały na wilgotność - mogą się puszyć, czy też mogą się elektryzować. 

W trakcie użytkowania i z biegiem czasu włosy koloryzowane mogą tracić nadany im kolor, odrost może się rozjaśnić i stracić nasycenie. Włosy naturalne możemy dowolnie stylizować - kręcić czy prostować w odpowiedniej temperaturze i przy użyciu kosmetyków termoochronnych. 

Włosy naturalne na topperze, czy peruce są pozbawione naturalnego łoju, przez to wymagają one odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia. Odpowiednia stylizacja wg naszych wskazówek wpływa na ich kondycję oraz odpowiedni wygląd. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium