Promocje
Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak pielęgnować włosy Hair Lux

 

Instrukcja użytkowania i konserwacji włosów.Sprzedajemy włosy naturalne najwyższej jakości, europejskie, brazylijskie.

Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność zakupionej peruki lub toppera, przedłużenia włosów należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. 

 

Mycie topperów oraz peruk z włosów naturalnych.

 

Przed przystąpieniem do pierwszego mycia zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na Youtube, gdzie znajdują się filmy instruktażowe właściwej pielęgnacji.

 

Przed umyciem należy starannie rozczesać włosy. Umieść perukę lub topper na stabilnej główce i rozczesz włosy zaczynając od końców szerokim grzebieniem lub specjalną szczotką do włosów przedłużanych. Pamiętaj aby nie czesać bezpośrednio po bazie, nie szarpać włosów oraz aby wszystkie spinki w toperze lub peruce były zapięte.

 

Mycie: Perukę, topper możesz myć w umywalce lub w miednicy.

Wykonaj roztwór z szamponu i ciepłej (nie gorącej) wody. Namocz perukę, topper. Myj delikatnymi ruchami gładzącymi nie wykonuj okrężnych ruchów, gdyż może to splątać i uszkodzić włosy. Umyj też wnętrze (bazę) peruki, toppera.

 

Płukanie: Płuczemy delikatnie od góry do dołu delikatnym strumieniem ciepłej( nie gorącej) wody.

 

Maska : Nałóż maskę po długości włosów omijając bazę toppera, peruki, (nakładanie maskę na samą górę może poluzować supełki i spowodować wypadanie włosów.) Pozostaw maskę na włosach przez kilka minut nie dłużej. Nie pozostawiaj maski na dłużej niż 5 minut.

 

Płukanie: Po kilku minutach spłucz dokładnie tak samo jak poprzednio delikatnym strumieniem ciepłej, nie gorącej wody, do momentu aż z włosów przestanie lecieć piana. Jest to bardzo ważny etap. Przy niedokładnym spłukaniu kosmetyków, po wyschnięciu na włosach może pojawić się tłusty film przez co włosy będą obciążone i będą wyglądały na nieświeże.

 

Pamiętaj, że włosy naturalne (martwe) potrzebują odpowiedniego nawilżenia, ponieważ są pozbawione naturalnego łoju, który wytwarza skóra głowy.

 

Suszenie: Perukę, topper odsącz przy użyciu ręcznika z nadmiaru wody. Następnie delikatnie rozczesz zaczynając od końców szerokim grzebieniem lub specjalną szczotką do włosów przedłużanych. Na tym etapie możesz też ustawić przedziałek. Pozostaw perukę, topper na stojaku do wyschnięcia w ciepłym i suchym pomieszczeniu ( zwykle trwa to ok 8-12 h). Oczywiście, możesz ją od razu wysuszyć suszarką, ale pamiętaj że tak jak w przypadku naszych własnych włosów każde źródło ciepła niszczy naturalny włos. Włosy będą się puszyły, stracą połysk, staną się matowe i wysuszone.

 

Modelowanie: Po samoistnym wyschnięciu włosy będą nieco napuszone. Jest to normalne zjawisko. Jeżeli chcesz, aby włosy były wygładzone, takie jak po zakupie, wówczas należy użyć prostownicy oraz serum termoochronnego. Pamiętaj , aby temperatura prostownicy nie przekraczała 150 stopni.

Włosy można również kręcić na lokówce. Zasada taka jak przy prostowaniu - serum termoochronne temperatura lokówki 150 stopni. Nie należy używać lokówek automatycznych.

 

Uwagi dodatkowe:

Perukę, topper lub przedłużenia włosów myjemy minimum 2 razy w miesiącu, wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Włosy blond zalecamy myć raz w tygodniu.

Używaj kosmetyków nawilżających. W naszym sklepie posiadamy wszystkie kosmetyki i akcesoria do włosów, które są sprawdzone i rekomendowane przez naszą firmę. Do suszenia i modelowania należy używać sprayu zabezpieczającego włosy przed ciepłem suszarki, lokówki itp.

Latem możesz używać mgiełek, zabezpieczających przed promieniowaniem UV.

Nie zalecamy kąpieli w morzu lub chlorowanej wodzie, ( jeżeli musisz spinaj włosy w wysokie koczki) po kąpieli koniecznie umyj włosy. Słona lub chlorowana woda niszczy włosy.

Na końcówki możesz nakładać naturalne olejki np. arganowy (wystarczy 2 krople wmasować w końce). W razie potrzeby topper, perukę możesz podciąć według własnych preferencji.

Utrwalenie fryzury: nie zalecamy tapirowania, możesz używać lakierów do włosów ale nie zbyt dużo i często. Po zastosowaniu lakieru nie możesz ponownie prostować włosów, dopiero po kolejnym myciu.

Nie należy używać wsuwek metalowych. Mogą one spowodować ubytki w bazie oraz zniszczyć strukturę włosa. Należy unikać upinania włosów zawsze w tym samy miejscu, ponieważ może to miejscowo uszkadzać włosy. Zabronione jest używanie szamponów lub masek leczniczych i ziołowych.

Sen: Sugerujemy nie spać w topperze lub peruce, wtedy posłuży nam dłużej a nasza głowa będzie odpoczywać.

Jeżeli masz taką konieczność zawsze przed pójściem spać starannie rozczesz włosy i zapleć w luźny warkocz, zapobiegnie to tworzeniu się kołtunów i filcowaniu włosów.

Zmiana koloru włosów: włosy naturalne możesz delikatnie tonować, nie zalecamy rozjaśniania rozjaśniaczem lub agresywnej koloryzacji. Nasza firma świadczy usługi fryzjerskie wykonywane na  topperach oraz perukach, zatrudniamy doświadczone fryzjerki, gwarantując właściwie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg.

 

Podsumowując, to jak długo będziesz się cieszyć piękną i zdrową fryzurą zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Średni czas użytkowania peruki, treski, toppera to 6-24  miesiące.

 

Sprzedający oświadcza, że gwarancja jest wyłączona w przypadku gdy Klient używa Peruki niezgodnie z jej przeznaczeniem lub instrukcją w tym dokonuje w sposób nienależyty lub nieodpowiedni stylizacji lub koloryzacji toppera lub peruki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium