Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak pielęgnować włosy Hair Lux

 

Instrukcja użytkowania i konserwacji Sprzedajemy włosy naturalne najwyższej jakości, europejskie, brazylijskie.

Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność zakupionej peruki lub systemu zagęszczenia, przedłużenia włosów należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. 

 

Mycie systemów oraz peruk z włosów naturalnych.

 

Przed umyciem należy starannie rozczesać włosy. Umieść perukę lub system na stabilnej główce i rozczesz włosy zaczynając od końców szerokim grzebieniem lub specjalną szczotką do włosów przedłużanych. Pamiętaj aby nie szarpać włosów oraz ,  aby wszystkie spinki w toperze były zapięte.

 

Mycie: Perukę, system możesz myć w umywalce lub w miednicy.

Wykonaj roztwór z szamponu i ciepłej(nie gorącej) wody. Namocz perukę, system. Nie wykonuj okrężnych ruchów, gdyż może to splątać i uszkodzić włosy. Możesz też myć w pozycji stojącej, np. na plastikowym stojaku wtedy nałóż niewielką ilość szamponu od nasady i rozprowadź po same końce. Umyj też wnętrze (bazę) peruki, systemu.

 

Płukanie: Płuczemy delikatnie od góry do dołu lekkim strumieniem ciepłej(nie gorącej)wody.

 

Odżywka: Nałóż odżywkę/maskę po długości włosów omijając bazę systemu, ( nakładanie odżywki na samą górę może poluzować supełki i spowodować wypadanie włosów.) Pozostaw odżywkę,maskę na włosach przez kilka minut.
Płukanie: Po kilku minutach spłucz dokładnie tak samo jak poprzednio lekkim strumieniem ciepłej, nie gorącej wody,do momentu, aż z systemu przestanie lecieć piana.Jest to bardzo ważny etap.Przy nie dokładnym spłukaniu,po wyschnięciu na włosach może pojawić się tłusty film i włosy będą wymagały kolejnego mycia.

 

Pamiętaj, że włosy naturalne potrzebują odpowiedniego nawilżenia, ponieważ są pozbawione naturalnego łoju, który wytwarza skóra głowy.

Zalecamy co 2-3 mycie wykonać zabieg dogłębnego nawilżenia.

W tym celu  nałóż odżywkę/maskę na czas ok 30 minut. Po tym czasie włosy należy bardzo dokładnie spłukać   ciepłą, nie gorącą wodą do momentu aż z włosów przestanie lecieć piana.

 

Suszenie: Perukę, system, odsącz w ręczniku z nadmiaru wody. Następnie delikatnie rozczesz zaczynając od końców szerokim grzebieniem lub specjalną szczotką do włosów przedłużanych. Na tym etapie możesz też ustawić przedziałek. Pozostaw perukę, system na stojaku do wyschnięcia ( zwykle trwa to ok 8-12 h). Oczywiście, 

możesz ją od razu wysuszyć suszarką, ale pamiętaj że tak jak w przypadku naszych własnych włosów każde źródło ciepła niszczy naturalny włos. Włosy będą się puszyły, stracą połysk, staną się matowe i wysuszone

 

Modelowanie: Po samoistnym wyschnięciu włosy będą nieco napuszone.Jest to normalne zjawisko, dlatego jeżeli chcesz,aby włosy wyglądały jak naturalne, lekko napuszone to  możesz pozostawić je bez modelowania,lub jeżeli chcesz, aby włosy były gładkie, takie jak po zakupie, wówczas należy użyć prostownicy oraz serum termoochronnego. Pamiętaj , aby temp prostownicy nie przekraczała 160 stopni.

Włosy można również kręcić na lokówce. Zasada taka jak przy prostownicy-serum termoochronne+temp. lokówki nie przekraczająca 160 stopni. Nie należy używać lokówek automatycznych.Uwagi dodatkowe.

Perukę, system zagęszczenia, przedłużenia włosów myjemy minimum 2 razy w miesiącu, wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. 

Używaj kosmetyków delikatnych dobrych firm bez szkodliwych substancji SSLS, SLES, nie używaj ich w nadmiernej ilości.

Do suszenia modelowania, zalecamy używać sprayu zabezpieczający włosy przed ciepłem suszarki, lokówki itp.

Latem możesz używać mgiełek, zabezpieczających przed promieniowaniem UV.

Kąpiel w morzu lub w chlorowanej wodzie nie zalecamy jej, ( jeżeli już musisz spinaj włosy w wysokie koczki) po kąpieli koniecznie umyj włosy. Słona i chlorowana woda niszczy włosy.

Na końcówki możesz nakładać naturalne olejki, lub serum na zniszczone końcówki. Oczywiście w razie potrzeby systemy, peruki możesz podciąć według własnych preferencji.

Utrwalenie fryzury, nie zalecamy tapirowania. Możesz używać lakierów do włosów ale nie zbyt dużo i często.

Nie należy używać wsuwek oraz spinek metalowych. Mogą one spowodować ubytki w bazie oraz zniszczyć strukturę włosa.

Spanie: Najlepiej nie spać w uzupełnieniu z włosów lub peruce, ale nie jest to zabronione.

Jeżeli masz taką konieczność zawsze przed pójściem spać starannie rozczesz włosy i zapleć w warkocz, zapobiegnie to tworzeniu się kołtunów i filcowaniu włosów.

Zmiana koloru włosów, włosy naturalne możesz delikatnie tonować, nie zalecamy rozjaśniania rozjaśniaczem lub agresywnej koloryzacji. Zabiegi te przeprowadzaj tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

 

Podsumowując to jak długo będziesz się cieszyć piękną i zdrową fryzurą zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Średni czas użytkowania peruki, treski, systemu, tupetu to 6-24  miesiące.

 

Sprzedający oświadcza, że gwarancja jest wyłączona w przypadku gdy Klient używa Peruki niezgodnie z jej przeznaczeniem lub instrukcją w tym dokonuje w sposób nienależyty lub nieodpowiedni stylizacji lub koloryzacji Peruki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl